|
ACIN | The Old Maid | Best Costumes |
|
UCIN | President's Award | |
|
UCIN Awards | Malmkrog | Best Costume Designer |
|
Gopo Awards | Malmkrog | Best Costume Designer |
|
UCIN |
Rondul de noapte Scara |
Best Costume Designer |
|
UCIN | Big Special Award for Castel Film Studios |
2021 |
||
2020 |
||
2019 |
||
2017 |
||
Dragonheart 4 |
2016 |
|
What Happened to Monday? (în producție) |
2015 |
|
Dragonheart 3: The Sorcerer's Curse (video) |
2015 |
|
The Scorpion King: The Lost Throne (video) |
2015 |
|
2014 |
||
2014 |
||
Dying of the Light |
2014 |
|
Dracula: The Dark Prince |
2013 |
|
Walking with the Enemy |
2013 |
|
2012 |
||
2012 |
||
Werewolf: The Beast Among Us |
2012 |
|
2008 |
||
Planet Raptor (film tv) |
2007 |
|
The Half Life of Timofey Berezin |
2006 |
|
Shadow Man (video) |
2006 |
|
Second in Command (video) |
2006 |
|
The Detonator (video) |
2006 |
|
Hellraiser: Hellworld (video) |
2005 |
|
The Marksman (video) |
2005 |
|
The Prophecy: Forsaken (video) |
2005 |
|
Snuff-Movie |
2005 |
|
Dracula III: Legacy (video) |
2005 |
|
7 Seconds |
2005 |
|
Seed of Chucky |
2004 |
|
Blessed |
2004 |
|
Method |
2004 |
|
My Name Is Modesty: A Modesty Blaise Adventure |
2004 |
|
Dracula II: Ascension (video) |
2003 |
|
Mimic: Sentinel (video) |
2003 |
|
Fény hull arcodra |
2002 |
|
Wolf Girl (film tv) |
2001 |
|
Train Quest |
2001 |
|
Princess of Thieves (film tv) |
2001 |
|
Dark Prince: The True Story of Dracula |
2000 |
|
Highlander: Endgame |
2000 |
|
The Boy with the X-Ray Eyes |
1999 |
|
Search for the Jewel of Polaris: Mysterious Museum |
1999 |
|
Retro Puppet Master (video) |
1999 |
|
Teen Sorcery (video) |
1999 |
|
Aliens in the Wild, Wild West (video) |
1999 |
|
The Incredible Genie |
1999 |
|
Shapeshifter |
1999 |
|
Witchouse (video) |
1999 |
|
Teenage Space Vampires |
1999 |
|
Dragonworld: The Legend Continues (video) |
1999 |
|
The Excalibur Kid (video) |
1999 |
|
Phantom Town (video) |
1999 |
|
Teen Knight |
1999 |
|
Subspecies 4: Bloodstorm (video) |
1998 |
|
The Werewolf Reborn! |
1998 |
|
The Shrunken City (video) |
1998 |
|
Johnny Mysto: Boy Wizard (video) |
1997 |
|
Little Ghost |
1997 |
|
The Midas Touch (video) |
1997 |
|
Hideous! |
1997 |
|
Vampire Journals (video) |
1997 |
|
Demon in the Bottle |
1996 |
|
Magic in the Mirror: Fowl Play |
1996 |
|
Spellbreaker: Secret of the Leprechauns |
1996 |
|
Magic in the Mirror |
1996 |
|
Josh Kirby... Time Warrior: Chapter 2, the Human Pets (video) |
1995 |
|
Josh Kirby... Time Warrior: Chapter 1, Planet of the Dino-Knights |
1995 |
|
Trancers 5: Sudden Deth (video) |
1994 |
|
Dark Angel: The Ascent (video) |
1994 |
|
Lurking Fear |
1994 |
|
Oblivion |
1994 |
|
Bloodlust: Subspecies III (video) |
1994 |
|
Trancers 4: Jack of Swords (video) |
1994 |
|
Mandroid |
1993 |
|
Bloodstone: Subspecies II (video) |
1993 |
|
Subspecies |
1991 |
|
1991 |
||
1989 |
||
1989 |
||
1989 |
||
1986 |
Cineaștii români invitați la TIFF 2019
La noi, la Brăila : “Kyra Kyralina” - cronică de film
- Magda Mihăilescu
“Live”, de Vlad Păunescu
- Dana Medar
The Romanian Filmmakers Union (UCIN) Awards Gala, for the Films of 2017
Q&A “Malmkrog” @TIFF 2020
- Călin Boto
Un edificiu exterior al unui adevăr interior
- Oana Tofan
”Malmkrog”, de Cristi Puiu – Trofeul UCIN pentru cel mai bun film la Gala 2021
Câștigătorii Galei Premiilor Gopo 2022
Premiile Uniunii Cineaștilor din România 2022
Premiile Gopo 2024: Peste 100 de producții românești în cursa pentru nominalizări
Festivalul de film CinemaUniT | Brașov, 12-16 martie 2024